Organizacija za ekonomsko sodelovanje in razvoj (OECD) je v danes objavljenem dokumentu ocenila, da Evropa za izhod iz dolžniške krize potrebuje 1000 milijard evrov. Ob tem je organizacija naštela še seznam korakov, ki jih bo morala stara celina narediti, če se bo želela izogniti zlomu evra.
Po mnenju OECD morajo evropske države poskrbeti, da bodo imele njihove banke dovolj sredstev za prebroditev krize, prepričati zasebne upnike, da pristanejo na vsaj 50-odstotni odpis grškega dolga in okrepiti stalni sklad za zaščito evra (ESM), poroča ameriška tiskovna agencija AP.
Članice območja evra so sicer pogodbo o ustanovitvi ESM, ki bo na začetku razpolagal s 500 milijardami evrov, v Bruslju podpisale prav danes.
Dokument OECD opisuje tudi načine, kako bi lahko zbrali nova sredstva za sklad. Kot je še mogoče brati v njem, ni pričakovati, da bo denar prišel iz rok zasebnih vlagateljev.



























